יעל ארצי- מויאל, פסלת סביבתית יוצאת מוגדור

facebook Share on Facebook

 

אמנות

 

פיסול

 

 

 

יעל ארצי- מויאל, פסלת סביבתית יוצאת מוגדור

 

 

 

נא להכיר: יעל ארצי, אמנית בעלת שם ומעמד בינלאומיים. תוכלו למצוא את הפסלים המונומנטאליים שלה לא רק בארץ אלא בערים חשובות בעולם, כמו בפארום שבדנמרק, בבואנוס-איירס שבארגנטינה, באוסאקה שביפן, בג'נבה, בהולנד ובספרד.

 

אם אינכם רוצים להרחיק לכת עד כדי כך, גשו אל בית העירייה בתל אביב ועמדו משתאים מול האנדרטא לזכרו של יצחק רבין, או לכו ליער הנשיא בירושלים או הצפינו למוזיאון תפן, או כל אחד במקום מגוריו, באשדוד, בקיסריה, בבאר שבע, בפתח תקוה, בגני תקוה, ועוד... או פשוט לכו למקום מגוריה בקיבוץ שדות ים שליד קיסריה וטיילו להנאתכם בסטודיו זרוע הפסלים המופלא שלה.

 

מ-1966 עד-1977 למדה יעל ארצי במכון אבני בתל אביב ואחר כך באקדמיה לאמנויות המהוללת "בוזאר" "Beaux-Arts " שם סיימה את לימודיה בהצטיינות, אחר כך למדה אצל אטיין מרטין בפריז פיסול סביבתי ואצל קולה מריני פיסול באבן ועץ.

 

היא זכתה בפרס ראשון בתחרות אמנות מודרנית שהתקיימה בליון שבצרפת.

 

מ1976 עד 2001 ארגנה ואצרה פרקים בין לאומיים לפיסול: 'גן השלום' באילת, מגדלי אקרשטיין בהרצלייה, פרק עם 8 פסלים סביבתיים בהולנד.

 

יעל קיימה תערוכות יחיד והשתתפה בתערוכות קבוצתיות בפריז במוזיאון לאמנות מודרנית, במוזיאון גראן פליי Grand Palais , בבית צרפת-ישראל, באנטוורפן שבבלגיה בפארום שבדנמרק. בארץ קיימה תערוכות בגלריית ספיר, גלריית בינת, במוזיאון תפן, בבאר שבע, בירושלים בפארק הירקון ועוד...

 

יעל ארצי, אבן, קיסריה

 

 

 

 

 


הדפסהדואל